SAĞLIK VE GELİŞİM İÇİN TEMİZ SU

SAĞLIK VE GELİŞİM İÇİN TEMİZ SU

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , sağlıklı ve sulu olmak için günde en az iki litre su içilmesini önermektedir . Vücudunuzun birçok hayati fonksiyon için suya ihtiyacı vardır. Su sizi sulu tutar, toksinleri atar, vücudunuza besin gönderir ve sindirime yardımcı olur. Dehidrasyon baş ağrısına ve konsantrasyon kaybına neden olabilir - aslında beyniniz hidrasyon durumunuzdan güçlü bir şekilde etkilenir. Üstelik su, enerji seviyenizi yükseltmek için de çok önemlidir. Bu nedenle düzenli su alımı çok önemlidir.

SU, BESİNLERİ VE ATIK ÜRÜNLERİ TAŞIR Vücudunuz, hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm farklı maddeleri taşımak için büyük ölçüde suya güvenir. Hücrelere hem oksijen hem de besin maddesi taşıyan kanın% 83'ü sudur. Ve atık ürünleri ve toksinleri sisteminizden çıkarmak için hem kana hem de idrara ihtiyacınız var.

...

SU VÜCUT KİMYANIZI DÜZENLER Vücudunuzdaki sayısız biyokimyasal reaksiyonun düzgün çalışması için suya ihtiyacı vardır. Örneğin, sinir iletişimini, kalp fonksiyonunu ve kas kasılmasını kontrol eden hücresel süreçleri düzenleyen sodyum, potasyum ve magnezyum gibi elektrolitlerin dengesini korumak için yeterli sıvı gereklidir.

...

  • SU, NORMAL BİR SICAKLIĞIN KORUNMASINA YARDIMCI OLUR Su, vücudunuzun hassas sıcaklık kontrol mekanizmaları olan termoregülasyonda önemli bir rol oynar. Çok ısınırsanız, vücut ısıyı ter olarak serbest bırakmak için cildinize su ve tuz gönderir. Ve üşüyorsanız, kan damarlarınız sıcaklığı korumak için kasılır.
  • SİNDİRİM İÇİN SU ÇOK ÖNEMLİDİR Yemek yediğinizde, sindirim suları (su içeren) yiyecekleri parçalar, böylece vücudunuz besinleri emebilir. Bir yemeğin bir parçası olarak yeterli su içmek, vücudunuzun yiyecekleri bağırsaklarınızda hareket ettirmesini kolaylaştırarak kabızlık riskini azaltır.
  • SUYUNUZUN TEMİZ OLDUĞUNDAN EMİN OLUN Bunlar temiz su içmenin faydalarından sadece birkaçı. Öte yandan, kirlenmiş içme suyu ishal ve virüsler gibi çok sayıda sağlık sorununa neden olabilir . Bazı sağlık etkileri hemen kendini gösterebilir veya göstermeyebilir. Su kaynaklarına kimyasallar veya böcek ilaçları bulaşmışsa, sağlık üzerinde hemen bir etki görmeyebilir, ancak daha sonra fark edebilirsiniz. Uzun süreli maruz kalma, kanser ve kalp hastalığı ile ilişkilendirilmiştir.
  • Suyunuzun temiz ve güvenli olduğundan emin olmanın bir yolu, suyunuzu evde arıtmaktır. Ev tipi bir su arıtma sistemi , içme suyundaki bakteriler, böcek ilaçları ve virüsler gibi çok çeşitli safsızlıkları giderebilir . Bu, siz ve aileniz için doğrudan musluktan temiz suya erişim sağlar.
  • i...

...

Özetle. Her gün yeterince temiz su aldığınızdan emin olun . İyi bir sağlık için temiz su gereklidir - genel sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Ünalanlar, suyu her zamankinden daha verimli bir şekilde arıtmanızı sağlayan geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir .

SAĞLIK VE GELİŞİM İÇİN TEMİZ SU

Admin

on Feb 11, 2021

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: