SUYUNUZUN KONTROLÜ SİZDE

SUYUNUZUN KONTROLÜ SİZDE

Belediyeler tarafından sağlanan içme suyunun kalitesinin çevresel etmenlerden etkilenmemesi neredeyse imkansızdır. Ancak, su arıtma sistemlerini kendi evlerine - ana hatta ya da doğrudan musluğa - kurarak tüketiciler içme suyunun kontrolünü yeniden kazanabilirler.

Küresel olarak, içme suyu ve kamu su temini konusundaki güvensizlik artıyor. Pek çok tüketici, suyu doğrudan musluktan içme konusunda isteksizdir çünkü temiz olduğuna güvenmezler.

Avrupa Komisyonu rakamlarına göre , Avrupalıların sadece yüzde 55'i doğrudan musluktan su içiyor. Ayrıca, şişelenmiş su kullanımı son on yılda yılda yüzde ondan fazla arttı. Sonuç olarak, CO₂ emisyonlarında ve plastik atıklarda önemli bir artış olmuştur.

ÜNALLAR SU ARITMA GÜVENİ GERİ KAZANDIRIR

  • Temiz, güvenli içme suyuna giden yol, yerel su kaynağından başlıyor. Sanayileşmiş ülkelerin çoğunda, kamu hizmetleri içme suyunun kalitesini sağlamak için büyük çaba sarf ediyor. Ancak iklim değişikliği, kirlilik ve pestisit kullanımı gibi birçok faktör su kaynağını etkileyebilir. Burada, bireysel tüketici nadiren yetkili makamların ve kamu hizmetlerinin kamusal içme suyunun bütünlüğünü sağlayabileceğine güvenmekten başka seçeneğe sahiptir.
  • Ama böyle olmak zorunda değil. Piyasada özel hane halklarının temiz ve güvenli suyu doğrudan musluktan ve plastik kullanmadan almasına olanak tanıyan bir dizi çözüm bulunmaktadır. Bir ev suyu arıtma sistemi kurarak, tüketiciler temiz içme suyuna doğrudan evlerinden erişebilir ve böylece içme suyunun kontrolünü yeniden kazanabilir.
  • Bir ev suyu arıtma sistemi, içme suyundan çok çeşitli kirleri temizleyebilir. Tek adımlı bir filtre her şeyi kaldıramaz, bu nedenle farklı arıtma teknolojilerini birleştirmek gerekebilir.
  • Sistemler arasında seçim yaparken, bakteri, virüs, koku, klor, farmasötikler, pestisitler, ağır metaller ve diğerleri şeklindeki safsızlıkları gidermeye yardımcı olan ters osmoz sürecini içeren çok aşamalı bir arıtma sistemine dayalı bir çözüme gitmenizi öneririz. safsızlıklar. Özellikle su kaynaklı virüsler söz konusu olduğunda, onları sudan başarıyla uzaklaştırabilen tek yöntem ters ozmozdur.

DOĞRU ÇÖZÜMÜ SEÇİN

Evlerde su arıtmada en sık kullanılan yöntemler nelerdir? Özel su arıtma sistemleri söz konusu olduğunda, tipik olarak iki seçenek vardır: giriş noktası (PoE) ve kullanım noktası (PoU).

Bina ana su hattına giriş noktası sistemleri kurulur ve suyu çamaşır makinesi, tuvalet, banyo gibi çıkış noktalarına ulaşmadan önce arındırır. Bu nedenle, bir PoE arıtma sistemi tüm ev suyunu arındırır, çoğu kokuyu, kalan kloru ve tadını ve çoğu kirletici türünü giderir ve genel ev kullanımı için uygun su sağlar - yıkama, temizleme, pişirme vb. büyük hacimde su tutulması ve tipik olarak lekelenmeyi ve yıkama deterjanı kullanımını ortadan kaldırmak için yumuşatılmış su sağlamak için kullanılır. Esas endişe içme suyu güvenliği ve kalitesiyse, kullanım noktasında arıtma daha iyi bir seçimdir.

Kullanım noktası sistemleri , öncelikle yüksek kaliteli içme suyu sağlamak için kullanılır. Adından da anlaşılacağı gibi, mutfak veya banyo gibi ofiste veya evde belirli bir kullanım noktasına kurulur ve musluktan çıkan suyu arındırır. Bazı PoU sistemleri tezgah üzerine kurulur veya musluğun kendisine monte edilirken, diğerleri lavabonun altına kurulabilir. Arıtma doğrudan muslukta gerçekleştiği için, kurum içi tesisatın hatalı olması gibi herhangi bir yeniden kontaminasyon riski ortadan kaldırılır. PoU sistemleri, PoE sistemlerine göre hem kurulumu hem de bakımı daha ucuz ve daha kolaydır - doğrudan musluktan yüksek kaliteli içme suyu sağlar.

SUYUNUZUN KONTROLÜ SİZDE

Admin

on Feb 11, 2021

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: